Територіальні органи ДПС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Збаразьким підприємцям розповіли про особливості застосування РРО

07.04.2021 -

Днями працівники Збаразької ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області провели зустрічі з підприємцями,  які здійснюють діяльність на ринках міста Збараж. Податківці інформували учасників зібрання про особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, та роз’яснили умови звільнення від обов’язку їх застосовувати платниками єдиного податку першої групи єдиного податку.

Також під час зустрічей наголосили, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності. Винятком є ті, хто здійснюють такі види діяльності: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Окрім цього, податківці роз’яснили, що у разі перевищення підприємцем – спрощенцем другої-четвертої груп у календарному році обсягу доходу, що становить 1 320 000 грн, застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим.  Починається застосування з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Суб’єктів підприємництва поінформували, що платниками єдиного податку першої групи, можуть бути фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках, та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Під час зустрічей податківці розповсюдили тематичну друковану продукцію та зазначили, що при виникненні проблемних питань, вони можуть звернутися за роз’ясненням в Центр обслуговування платників податків Збаразької ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області.